Odbor technologie tváření kovů a plastů

   

 

Základní informace

Úvod

Historie odboru

Pracoviště a vybavení

Uplatnění absolventů

Studium

Informace o studiu

Rozvrhy

Studijní opory

Podklady pro cvičení

Skripta ke stažení

Témata DP a BP

Pokyny a vzory k DP a BP

Studium v zahraničí

Výuka v angličtině

Personální složení

Zaměstnanci

Doktorandi

Věda a výzkum

Řešené granty

Publikace

Akce, konference

Konference FORM

Akce, exkurze

Kurzy, semináře

Fotogalerie

Ostatní

Aktuálně

Kde nás najdete

Kniha návštěv

Rozcestník

 

Studium v zahraničí

Dlouhodobá a rozsáhlá spolupráce odboru s dalšími vysokými školami a Univerzitami v České republice (TU-VŠB Ostrava, ČVUT Praha, TU Liberec, ZČU Plzeň), je odborem využívána nejen ve vědeckotechnické činnosti, ale velmi úzká je i vzájemná spolupráce v oblasti pedagogické. Velmi dobrá je též spolupráce odboru s partnerskými katedrami ve Slovenské republice (TU Bratislava a Košice, TU Trnava a Žilina), Polsku (Politechnika Czestochowska), Německu (TU Chemnitz, Magdeburg), Slovinsku (TU Ljubljana), Velké Británii (UT Loughborough, UT Swansea) a na Ukrajině (PI Kijev). V rámci mezinárodních aktivit byla na základě mezivládních dohod realizována i spolupráce odboru s ústavem Beijing Research Institute of Mechanical and Electrical Technology (Čína).

Možnosti studia v zahraničí

V rámci mezinárodní spolupráce odboru se zahraničními partnery byla v minulých letech uskutečněna i řada stáží a výměnných pobytů   ve Velké Británii, Rakousku, USA, Švédsku a Německu.

Dohody, plynoucí jak z mezinárodní spolupráce odboru, tak i z jeho partnerských vazeb se zahraničními subjekty, vytvářejí proto v případě zájmu možnost jednat o vzájemné výměně studentů specializace a jejich krátkodobých nebo i dlouhodobých pobytech, jakož i o jejich odborném specializovaném studiu v zahraničí.