CENTRÁLNÍ DATABÁZE NABÍZENÝCH ODBORNÝCH ČINNOSTÍ
PRACOVIŠŤ VYSOKÉHO UČENÍ TECHNICKÉHO V BRNĚ
Výpis
Hledej klíčová slova
Kontakty na správce
Úvod
Fakulta:
Fakulta architektury - FA
Fakulta elektrotechniky a komunikacních technologií - FEKT
Fakulta chemická - FCH
Fakulta informacních technologií - FIT
Fakulta podnikatelská - FP
Fakulta stavební - FAST
Fakulta strojního inženýrství - FSI
Fakulta výtvarných umení - FAVU
Rektorát
Ústav soudního inženýrství
Ústav:
Kontaktní údaje (tel., fax, e-mail, www):
Vedoucí ústavu: doc. Ing. Lumír Miča, Ph.D. Telefon: 541147234 Fax: 541147237 E-mail: 2320@fce.vutbr.cz www: http://geotech.fce.vutbr.cz
Poštovní adresa:
Veveří 95, 602 00 Brno
Obor/Odbor/Laboratoř/Specializované pracoviště:
Kontaktní osoba:
Osobní číslo dle průkazu VUT
PŘÍJMENÍ Jméno, tituly
e-mail
tel./fax
Oblast výzkumu:
Řešení stability tunelové čelby (fyzikální a matematické modely). Stabilita krasového území v okolí ponoru Bílé vody v Moravském krasu. Využití odpadových materiálů v zemních konstrukcích. Vyztužování zemin – mezní stavy vyztužených zemních konstrukcí, vyztužování podkladních vrstev. Degradace stavebního kamene historických konstrukcí.
Oblast výzkumu:
Kontakt
Osobní číslo dle průkazu VUT
PŘÍJMENÍ Jméno, tituly
e-mail
tel./fax
smazat
Laboratorní vybavení - přístroje
Kompletní vybavení laboratoře mechaniky zemin. Všechny mechanické zkoušky (smyková pevnost v triaxiálním přístroji, smykovém krabicovém přístroji, prostá tlaková zkouška a stlačitelnost jsou plně automatizované. Automatizovaný triaxiální přístroj umožňuje provádět všechny typy standardních i nestandardních zkoušek a vyvodit takové podmínky, které co nejvěrněji vystihují způsob zatěžování a přetváření in situ. Kromě standardních triaxiálních zkoušek UU, CIUP, CIP provádíme řízené zkoušky se zadanou dráhou napětí, a to jak pro tzv. neporušené vzorky, tak pro rekonstituované vzorky zemin. Kompletní vybavení laboratoře fyzikálního modelování pro řešení složitých úloh geomechaniky. Laboratoř mechaniky hornin – vybavena pro základní zkoušky stanovení vlastností hornin.
Laboratorní vybavení - software
Software GEO5 (klasické analytické přístupy), Plaxis 2D, Plaxis 3D Foundation, Plaxis 3D Tunenel, Ribtec-Tunnel 2D (metoda konečných prvků), FLAC-2D, 3D (metoda konečných diferencí).
Nabídka služeb
Vzdělávací oblast: Přednášky a školení na zadaná témata v oboru geotechniky v rámci kurzů celoživotního vzdělávání (stavební geologie, mechanika zemin a hornin, zakládání staveb, zemní konstrukce, podzemní stavby). Přednášky a školení na zadaná témata v oboru degradace stavebních materiálů vlivem agresivního prostředí a aplikace stavebního a dekoračního kamene ve stavitelství. b)poradenská a konzultační činnost Inženýrskogeologický průzkum pro občanskou a průmyslovou výstavbu, trasy dálnic a rychlostních komunikací a vodní stavby. Průzkumy zaměřené na poznání příčin poruch objektů včetně ideového návrhu sanačních opatření. Odborná pomoc při řešení geotechnických problémů spojených s výstavbou nových konstrukcí, resp. při rekonstrukcích jak pozemních konstrukcí, tak podzemních staveb či zemních konstrukcí. Zjišťování stability území náchylných k sesouvání, včetně návrhu sanace a jejího sledu. Technická pomoc při projektování a inženýrskogeologický dozor na stavbách. Posudky týkající se geotechnických aspektů poruch u pozemních, podzemních, zemních a skalních staveb a konstrukcí. Prognózy chování prostředí ovlivněného stavbou. Materiálový průzkum historických kamenných konstrukcí. Supervize metodiky a provádění stavebně historického průzkumu kamenných konstrukcí. Průzkum a stanovení příčin degradace stavebních materiálů historických a inženýrských staveb. Poradenská činnost při aplikaci stavebního a dekoračního kamene při rekonstrukcích a na novostavbách. c) zkušební metody Všechny typy zkoušek mechaniky zemin: Fyzikálně indexové zkoušky (vlhkost, zrnitost, konzistenční meze, objemová hmotnost, hustota pevných částic, obsah uhličitanů, obsah organických látek, ekvivalent písku) a mechanické zkoušky (stanovení parametrů pevností totálních i efektivních a stanovení pórových tlaků, zkoušky pro zadanou dráhu napětí z tzv. neporušených nebo rekonstituovaných vzorků zemin, stlačitelnost (Eoed, E, cv, ) s rekonsolidací a bez rekonsolidace, zhutnitelnost dle Proctora – standardní i modifikovaná zkouška, CBR, součinitel filtrace, minimální a maximální objemová hmotnost, parametr míry zhutnění „C“, časový průběh konsolidace, prosedavost, bobtnavost, bobtnací tlak, smrštitelnost, stanovení součinitele „z“. Základní zkoušky a stanovení mechaniky hornin v laboratoři (objemová hmotnost, pevnost v jednoosém tlaku a tahu, pevnost v příčném tahu – Brazil, přetvárnost, tvrdost) a in situ (Schmidtovo kladívko L a N). Pro řešení složitých úloh geomechaniky nabízíme modelování ve stendu pomocí ekvivalentních materiálů tzv. fyzikální modelování. Matematické modelování pro řešení všech geotechnických problémů pomocí softwarů GEO 4 (klasické analytické přístupy), Plaxis 2D, Ribtec-Tunnel 2D (metoda konečných prvků), FLAC-2D, 3D (metoda konečných prvků.
Klíčová slova
Smazat oblast výzkumu
Zadejte heslo pro editaci:
Zadejte heslo pro smazání: