image carousel

Chybová zpráva

• Warning: DOMDocument::loadHTMLFile(http://www.fme.vutbr.cz/index.html): failed to open stream: Redirection limit reached, aborting ve funkci eval() (řádek: 9 v souboru /data/www/ust-slevani2/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Trying to get property of non-object ve funkci eval() (řádek: 21 v souboru /data/www/ust-slevani2/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Trying to get property of non-object ve funkci eval() (řádek: 27 v souboru /data/www/ust-slevani2/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Trying to get property of non-object ve funkci eval() (řádek: 28 v souboru /data/www/ust-slevani2/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

AKTUALITY

20. 5. 2022/Použití metod výpočtové termodynamiky pro studium fázových rovnovah a fázových transformací.

Přednášející je pan prof. RNDr. Jiří Sopoušek, CSc. (Ústav chemie, Přírodovědecká fakulta, Masarykova Univerzita)

Název přednášky: Použití metod výpočtové termodynamiky pro studium fázových rovnovah a fázových transformací

22. 4. 2022/High Entropy Alloys (HEA) - Slitiny s Vysokou Entropií - Nová cesta k lepším materiálům.

Přednášející je pan prof. RNDr. Jan Vřešťál, DrSc. (Ústav chemie, Přírodovědecká fakulta, Masarykova Univerzita)

Název přednášky: High Entropy Alloys (HEA) - Slitiny s Vysokou Entropií - Nová cesta k lepším materiálům.

25.3.2022 / Zkoušení mechanických vlastností materiálů

Pátky s metalurgií představují pana Ing. Josefa Zapletala, Ph.D. (UMVI, FSI, VUT v Brně) s přednáškou Zkoušení mechanických vlastností materiálů.

25. 2. 2022/Všechno co jste kdy chtěli vědět o diagramu Fe-Fe3C, ale báli jste se zeptat, aneb jak struktura vypadá dle diagramu

Přednášející je doc. Ing. Antonín Záděra, Ph.D. (ÚST, FSI, VUT v Brně) Název přednášky: Všechno co jste kdy chtěli vědět o diagramu Fe-Fe3C, ale báli jste se zeptat, aneb jak struktura vypadá dle diagramu Místo - učebna 1736 v 17.

Bakalářské práce pro rok 2022/23

Máte-li zájem o téma bakalářské práce, které není vypsáno, kontaktujte nás a společně sestavíme zadání

Bořil Petr, Ing.
   Výroba keramických jader pro odlitky hydroenergetického průmyslu
   Výroba šperku z niklové slitiny
   Využití regenerátu ve formovacích směsích
   Využití 3D tištěných modelů pro technologii Replicast

Čamek Libor, doc. Ing., Ph.D.
   Konstrukce pece a výroba v elektrické indukční středofrekvenční peci
   Možnosti odstraňování olova a dalších škodlivých prvků z odpadů metalurgických procesů
   Možnosti odstraňování zinku z odpadů metalurgických procesů
   Vyhodnocení vlivu reoxidačních pochodů na vznik povrchových vad ocelových odlitků

Horáček Milan, prof. Ing., CSc.
   Aditivní technologie a jejich uplatnění ve slévárenství
   Hodnocení mechanických vlastností u tenkostěnných odlitků ze slitin Al vyrobených metodou vytavitelného modelu

Jelínek Radim, Ing.
   Návrh a výroba kovové formy pro výrobu voskových modelů pomocí 3D tisku
   Výroba upínky řídítek předválečného motocyklu metodou reversního inženýrství
   Optimalizace evidenční karty odlitku a sběru dat v informačním systému Opti
   Provozní využití termické analýzy

Krutiš Vladimír, Ing., Ph.D.
   Vliv vlhkosti, teploty a proudění vzduchu na optimální dobu sušení jednotlivých obalů keramických skořepinových forem
   Rozbor parametrů ovlivňující mechanické vlastnosti keramických skořepin

Müller Peter, Ing.
   Odlévání slitin na bázi Cu-Fe a Cu-Cr
   Mikrostruktura a vlastnosti litých slitin AlCoCrFeNi
   Výroba uměleckého odlitku
   Návrh modelů vtokových soustav metodou 3D tisku
   Vliv vlastností nátěrů formy na jakost povrchu odlitků

Myška Martin, Ing.
   Návrh a zhotovení vlastního funkčního odlitku
   Návrh a výroba odlitku pro cosplay metodou rapid prototyping
   Návrh a výroba reklamního odlitku
   Vliv rozpouštěcího žíhaní na vlastnosti duplexních ocelí
   Vliv teploty odlévání na kvalitu povrchu odlitku odlévaných do samotuhnoucí formovací směsi
   Vliv velikosti tiskové vrstvy a doby leptání na výsledný povrch odlitku

Pernica Vítězslav, Ing., Ph.D.
   Optimalizace formovací směsi s geopolymerním systémem v podmínkách školní slévárny VUT v Brně
   Výroba odlitků do sádrových forem

Záděra Antonín, doc. Ing., Ph.D.
   Interakce tavenin niklových slitin s keramickými jádry
   Vliv tepelného zpracování na strukturu a vlastnosti grafitických litin
   Odeznívání očkujícího účinku u grafitických litin

Zemčík Ladislav, prof. Ing., CSc.
   Usměrněná krystalizace lopatek spalovacích turbín

20. 3. 2020/Zkoušení mechanických vlastností kovových materiálů

Přednášející je Ing. Josef Zapletal, Ph.D. (FSI, VUT v Brně)
Název přednášky: Zkoušení mechanických vlastností kovových materiálů
Místo - učebna 1738 v 17. patře výškové budovy A1, čas přednášky od 11:00 do 13:00

Exkurze pro studenty 3.ročníku FSI - ŽĎAS, a. s.

Odbor slévárenství, ÚST, FSI

zve studenty 3. ročníku FSI na

EXKURZI DO SPOLEČNOSTI ŽĎAS, a. s.,

předního světového producenta ocelových odlitků a ingotů

12. 12. 2019 /Termická analýza

Přednášející: prof. RNDr. Jiří Sopoušek, CSc. (Masarykova univerzita), čas konání: 12:00–14:00 h, místo konání: místnost A1/1738, FSI VUT v Brně, Technická 2896/2, Brno.

22. 11. 2019 /Analyzátory a analýzy prvků v kovech uhlík + síra, dusík + kyslík a vodík

Přednášející: Ing. Pavel Ševčík (BAS Rudice), čas konání: 11:00–13:00 h, místo konání: místnost A1/1738, FSI VUT v Brně, Technická 2896/2, Brno.